W piątek 15 maja 2026 r. nasze caravaningowe załogi wyjechały do Ochab. Tym razem osiem załóg GKM „Rozbark” brało udział w I rundzie Caravaningowych Mistrzostwach Polski PZM, zorganizowanych przez Klub Motorowy Górników „Jarząbek”. Młodzi przedstawiciele naszego klubu reprezentowali nas w Młodzieżowym Konkursie Caravaningowym.




Zlot uroczyście otwarto wieczorem o 18.00 po czym zaproszono zlotowiczów na zabawę taneczną z poczęstunkiem. Dla wszystkich uczestników zlotu grał do tańca D.J Kuba. Nazajutrz reprezentanci załóg przybyli na odprawę i losowanie numerów startowych. Wszyscy obejrzeli samochód i trasę. Trasa nie była skomplikowana ale starszy model Opla, którym należało pokonać trasę, wymagał większych umiejętności od kierowcy. Emocji dostarczał także fakt, że w tym roku zmieniono regulamin zawodów.


Kierowca po pokonaniu wyznaczonej drogi z piłeczką na specjalnym talerzu zamontowanym na klapie silnika, musiał unieruchomić silnik, włączyć światła awaryjne, ubrać się w kamizelkę odblaskową i ustawić gaśnicę przed pojazdem. Piloci, oprócz dotychczasowych zadań, po zakończonej jeździe musieli ubrać się w kamizelkę odblaskową i ustawić trójkąt odblaskowy. Najlepszy czas przejazdu i wykonania wszystkich czynności mieli Marysia i Adam Gamoń. Po przejechaniu trasy załogi rozwiązywały testy z przepisów ruchu drogowego oraz uczestniczyły w przygotowanych przez organizatorów konkurencjach: rzut telefonem komórkowym do metalowej tarczy, dmuchanie w piłeczki pingpongowe, tak by zmieniły swoje położenie i trafiły do innego kubka, wieszanie ponumerowanych metalowych znaczków na odpowiednich haczykach na tablic.


Po emocjonujących zmaganiach wszyscy udali się na posiłek zlotowy: smaczny rosół, roladę, ziemniaki i kapustę. Animatorzy przygotowali zabawy dla dzieci. Dorośli mogli zakupić ciasta, ryby, kosmetyki, akcesoria wyposażenia przyczep i kamperów. O 18.00 ogłoszono wyniki, a o 20 wręczono nagrody zwycięzcom. W I Rundzie Caravaningowych Mistrzostw Polski PZM 2026 GKM „Rozbark” zdobył pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej. Załoga Adama i Marii Gamoń zdobyła trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej.









Sobotni wieczór zakończył się grillowaniem i dyskusjami o zawodach przy ognisku lub pod daszkami przyczep lub kamperów.

Ostatni dzień zlotu rozpoczął się wycieczką do Tradycyjnej Zagrody Rolnej – skansenu w Ochabach. Deszcz nie przeszkodził w zwiedzaniu nawet najmłodszemu, dwuletniemu, turyście caravaningowemu.

O godzinie 13 w niedzielę oficjalnie zakończono zlot. W bardzo deszczowe popołudnie załogi zegnały się z Ochabami i caravaniarską bracią. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, organizatorom zlotu dziękujemy!









